Oblastné futbalové súťaže: V šlágri kola Sása zdolala Stožok, Dudince sú už na prvom mieste

Po siedmich kolách zmenilo vedúce mužstvo I. triedy.

ílustračnéílustračné (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Podzámčok – D. Huta 3:1 (1:0)

V úvode zápasu bolo vidno na domácich tlak a nervozitu z nevydareného vstupu do sezóny, no upokojenie prišlo po strelení prvého gólu. Viac gólov začalo padať v závere zápasu. Domáci najprv zvýšili svoj náskok, no hostia sa vzápätí opäť dotiahli na rozdiel jedného gólu po hrubej chybe v obrane Podzámčoku. Domáci však drámu nepripustili a zvíťazili dvojgólovým rozdielom.

Góly: Martin Babiak 2, Böhm – Kortiš. ŽK: 3 – 1. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Majer. Podzámčok: Podzámčok: Vilhan Miroslav Babiak, Slavomír Hrčka, Hanuska, Ľubomír Hrčka, Martin Babiak, Výboch, Kosorín, Vojtek, Gašpar, Böhm (Sluka, Korpáš, Bolgár). D. Huta: Pavel Ľupták – Jaroslav Slovák, Jakub Slovák, Baláž, Miroslav Ľupták, Šulek, Hanes, Olšiak, Nociar, Chovan, Kortiš.

Sása – Stožok 3:1 (1:1)

Hostia sa vďaka húževnatému úvodu síce dostali do vedenia, no Sáse sa ešte do prestávky vďaka gólu zo štandardnej situácie podarilo vyrovnať. V druhom polčase sa prejavila lepšia kondičná pripravenosť domácich, ktorí zvrátili skóre na svoju stranu a súpera tak pripravili o prvé miesto v tabuľke.

Góly: Semeník 2, Tkáč – Marek Fekiač. ŽK: 2 – 2. Pred 150 divákmi rozhodoval Antalík. Sása: Strapec – Bosák, Semeník, Megyesi, Martin Popper, Roman Popper, Sečkár, Šiko, Grajciar, Tkáč, Penksa (Puskailer). Stožok: Sliacky – Ivan Figura, Klimo, Jozef Fekiač, Marek Fekiač, Slosiarik, Melicher, Mikuš, Igor Figura, Ján Fekiač, Kavín (Štefan Fekiač).

O. Lúka – Budča 0:4 (0:4)

Domáce mužstvo doplatilo na individuálne chyby svojich hráčov a súper si tak vypracoval štvorgólový náskok už v prvom polčase, o ktorý sa zaslúžil hlavne trojgólový Kristián Halama. Po zmene strán sa síce hra trochu vyrovnala, no ďalšie góly už nepadli.

Góly: Kristián Halama 3, Bernát. ŽK: 2 – 2. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Moravčík. O. Lúka: Škarčák – Žifčák, Jelok, Páleník, Chovan, Gažo, Kollárik, Štefko, Valach, Novodomec, Rapač (Slimák, Mesiarik). Budča: Krupička – Fašang, Dlhopolec, Kristián Halama, Strapko, Hric, Hudec, Bernát, Mozola, Iziari, Michal Halama (Karaffa, Popov, Pažitný).

Dudince – Zv. Slatina 6:0 (3:0)

Dudince nastúpili do zápasu odhodlane a už do polčasovej prestávky si niesli trojgólové vedenie aj vďaka premenenej jedenástke. Slatinčania sa do gólovej šance nedostali ani po zmene strán, naopak, domáci pridali ešte ďalšie tri góly.

Góly: Horváth 2, Farion 2 (1 z 11m), Bačík, Hilko . ŽK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Sivák. Dudince: Kliment – Hrtánek, Felyo, Hilko, Lalík, Vankovic, Naszvadi, Bačík, Matyó, Horváth, Farion (Strieborný, Fabian). Zv. Slatina: Slovák – Pavlík, Sládok, Žákovič, Almásy, Kubovský, Kuchárka, Pavlík, Maliník, Lietava, Tereň (Baran, Vaculčiak).

Bzovík – V. Pstruša 1:0 (0:0)

Fanúšikovia si v tomto zápase veľa gólov neužili. Po bezgólovom polčase rozhodol o výsledku premenený pokutový kop domácich, ktorí naplnili očakávania trénerov a fanúšikov a pripísali si plný bodový zisk.

Gól: Marián Výboh (11m). ŽK: 1 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Kyseľ. Bzovík: Rabota – Pápay, Dianiš, Hudec, Zaťkov, Branislav Výboh, Križan, Uramkin, Adrián Výboh, Gerát, Marián Výboh (Dolinský, Herman, Alakša). V. Pstruša: Valocka – Ostrihoň, Murín, Lupták, Kucej, Kulich, Paučo, Válovčan, Pavel Jamrich, Peter Jamrich, Urbaník (Mikulčík, Maliniak, Purdek).

Kriváň – Očová 3:1 (1:0)

Hra sa musela páčiť aj zúčastneným divákom. Domáci predviedli naozaj kvalitný výkon a tesné vedenie z prvého polčasu zveľadili ďalšími dvomi presnými zásahmi po zmene strán. Jediné, čo môže Kriváň mrzieť, je neudržanie čistého konta – kvôli premenenej penalte súpera v poslednej minúte zápasu.

Góly: Panica 2, Sopko – Široký (11m). ŽK: 4 – 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Srholec. Kriváň: Lakota – Chamula, Tkáč, Marcinek, Vajs, Sopko, Panica, Haring, Kráľ, Ľupták, Malatinec (Suja, Kubiš, Purdek). Očová: Čerhýň – Filip, Jamnický, Svintek, Bartoš, Danko, Ďuriš, Zajac, Fabiany, Široký, Pavlík (Chabada, Krkoš, Debnár).

Látky – Sliač 2:2 (1:1)

Domáci otvorili skóre v polovici prvého polčasu, no hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. Po zmene strán to boli práve hostia zo Sliača, ktorí strhli vedenie na svoju stranu, no z víťazstva sa nakoniec netešilo ani jedno mužstvo. Látky v závere vyrovnali a rozhodli o deľbe bodov.

Góly: Kubiš, Sivok – Uhaľ, Šaling. ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Mojžita. Látky: Chlebničan – Kubiš, Škopík, Tazbierik, Gombala, Grnáč, Segeč, Gondáš, Olšiak, Drugda, Tököly (Kuvik, Krkoš, Sivok). Sliač: Suja – Bočkay, Hlaváč, Prostredný, Šaling, Kadáš, Frajt, Vronský, Nemec, Végh, Uhaľ (Volko, Drahoň, Bertók).

Sl. Lazy– V. Lúka 1:1 (1:1)

Hostia sa ujali vedenia v polovici prvého polčasu, no domácim sa o necelých 10 minút podarilo vyrovnať. Nerozhodné skóre svietilo na výsledkovej tabuli aj po 90 minútach, čo znamenalo, že Sl. Lazy si na svoje konto pripísali prvý bod.

Góly: Stehlík – Bohuš Kováč. ŽK: 3 – 2,. Stretnutie pred 55 divákmi rozhodoval Domby. Sl. Lazy: Mydlo – Bartko, Babic, Turček, Kotruch, Maliniak, Stehlík, Sliacky, Krčmárik, Kucej, Jombík (Záchenský, Purdek, Melicherčík). V. Lúka: Zemiar – Filip, Bertók, Peter Paňko, Michal Paňko, Zemko, Michal Kováč, Jackuliak, Franka, Bohuš Kováč, Dina (Bystrianský).

Pliešovce B – Terany 4:2 (2:1)

Diváci si mohli vychutnať bohatú gólovú nádielku. Hosťom sa dvakrát v zápase podarilo zmazať jednogólové manko, no domáci Branislav Farkaš rozhodol o víťazstve svojho tímu v druhom polčase dvomi presnými zásahmi v priebehu pár minút.

Góly: Ihring 2, Farkaš 2 (1 z 11m) – Harach, Strelec. ŽK: 2 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Domby. Pliešovce B: Štefko – Palovič, Paľov, Liktor, Ďurajka, Ratkovský, Golian, Roman Rell, Turoczy, Ihring, Farkaš (Ján Rell, Valentík, Cút). Terany: Raček – Dodok, Bartík, Löffler, Kováč, Miklóš, Dlhopolec, Harach, Cicko, Strelec, Naniaš (Križko, Šmondrk, Ľupták).

H. Moravce – Č. D. Badín 0:2 (0:0)

Moravčania sa dokázali brániť svojmu súperovi viac ako hodinu hry. Hosťujúci tím však dvomi presnými zásahmi v druhej polovici druhého polčasu potvrdil úlohu favorita a vďaka víťazstvu uhájil prvé miesto v tabuľke.

Góly: Jambrich 2. ŽK: 0 – 2. Pred 50 divákmi rozhodoval Dado. H. Moravce: Chrien – Petrek, Martin Tuhársky I, Hoško, Martin Tuhársky II, Farion, Suba, Mažgút, Ušiak, Drotár, Kulich (Jaďuď). Č. D. Badín: Mihalovič – Gonda, Psotka, Mitter, Ján Hnilica, Róbert Hnilica, Sedmák, Madera, Jambrich.

Sielnica – Litava 1:1 (1:1)

Domáci si hneď v úvode vytvorili obrovský tlak, no po dvoch nepremenených čistých šanciach sa vyplnilo staré známe nedáš – dostaneš a hostia z brejku otvorili skóre. Domácim sa však vďaka pokračujúcemu náporu podarilo ešte do prestávky vyrovnať. Do druhého dejstva síce nastupovali s cieľom zvrátiť skóre na svoju stranu, no nakoniec mohli byť radi aj za remízu, ktorú v závere zápasu zachránil domáci brankár.

Góly: Jesenský – František Turan. ŽK: 2 – 1. Pred 50 divákmi rozhodoval Želiezka. Sielnica: Vida – Horňák, Lesay, Michal Menyhért, Róbert Ryboš, Peter Ryboš, Marián Menyhért, Jesenský, Martin Ryboš, Lacko, Tomáš Ryboš (Štaffa, Ján Ryboš). Litava: – Tuhársky – Augustín, Pohorelec, Krško, Ján Parobok, Lukáš Turan, František Turan, Pavol Parobok, Martin Priškin, Jozef Turan, Dvorský (Stankovič, Jozef Priškin).

Babiná – H. Tesáre 5:0 (2:0)

Babiná zaskočila svojho súpera dvomi super rýchlymi gólmi, keď skóre zápasu otvorili už v prvej minúte. Svoj dvojgólový náskok z prvého polčasu v tom druhom ešte zveľadila, udržala si čisté konto a po kvalitnom výkone si do tabuľky pripísala plný bodový zisk.

Góly: Raniak 2, Šimko, Pálka, Ján Baláž. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Paučo. Babiná: Dlhoš – Žiga, Vidhold, Jaroslav Baláž, Koreň, Miroslav Baláž, Raniak, Kucbel, Šimko, Cúth, Pálka (Meľaga, Ján Baláž). H. Tesáre: Majdák – Marek Bartoš, Martin Sever, Slavomír Didi I, Peter Sever, Slavomír Didi II, Krošlák, Oláh, Greguška, Daniel Bartoš, Somsi (Piták).

Sebechleby – Senohrad 3:0 (1:0)

Domáci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave a od toho sa odvíjal aj ich výkon. Napriek „trápeniu“ sa ujali vedenia v závere prvého polčasu a po zmene strán dokázali svoj náskok ešte navýšiť. Na výkon sa ale nikto pýtať nebude a pre Sebechleby je dôležitý plný bodový zisk.

Góly: Lopušník, Bukovinský, Nita. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 36 divákmi rozhodoval Bachroň. Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Patrik Melišek, Erik Babiak, Marek Melišek, Bukovinský, Ďatko, Nita, Lopušník, Kanka, Lukáš Melišek. Senohrad: Chovanculiak – Dolinský, Dominik Slúka, Matejka, Virík, Jombík, Ližbetin, Kožík, Pechovský, Sásik, Ján Slúka (Mozola, Mackovci).

1. Č. D. Badín 7          6          1          0          24:3     19

2. Sielnica       6          5          1          0          22:7     16

3. Sebechleby 6          5          0          1          25:5     15

4. Babiná        6          5          0          1          25:7     15

5. Terany         7          5          0          2          25:16   15

6. Litava          8          2          3          3          20:14   9

7. V. Lúka       7          2          3          2          13:15   9

8. Pliešovce B 6          2          1          3          10:16   7