Zvolen Detva Krupina

Víťazstvo v derby potvrdil Zvolen po dobrom výkone výhrou nad Liptákmi

Hokejisti spod Pustého hradu potvrdili na domácom ľade minulokolovú výhru v derby.

ilustračné(Zdroj: TASR)

ZVOLEN. Zvolenčania túžili potvrdiť predchádzajúce víťazstvo na ľade Banskej Bystrice aj preto, že Liptáci im narobili v sezóne veľké problémy. Na prvé víťazstvo proti nim sa naštartovali výborne, druhá tretina im dopriala až tri góly a v efektívnosti hostí vyučovali. Skóre otvoril v 14. min Puliš po skončení oslabenia z prečíslenia, keď si zvolil to najlepšie, čo mohol, presnú strelu k pravej žŕdke. V 22. minúte síce Kriška využil nahrávku od Urama pred bránku a vyrovnal, potom však už kraľovali domáci. V 26. minúte Puliš strelil v presilovke svoj druhý gól po dorážke, v 29. minúte Hraško po obliehaní bránky a viacerých strelách skóre zvýšil a Krejčí v 36. minúte po asistencii od brankára Baroša dokonca vyhnal z bránky Križana po tom, ako pustil medzi betónmi ľahkú strelu.

V tretej tretine hosťom nezostávalo iné ako zariskovať, no nie tak ako v 42. minúte po brejku a šanci domáceho Šišovského, alebo po strele úplne voľného Hraška o štyri minúty neskôr. Zvolenčania súpera často zatlačili, do šancí ho nepúšťali a poľahky si udržiavali bezpečný odstup. V 51. minúte po brejku doslova zatlačil puk vlastným telom do bránky Mráz, tento moment potvrdil aj videorozhodca, a záver už mohli "rytieri" dohrať bez akýchkoľvek obáv. V 53. minúte mali Liptáci k dispozícii presilovku o dvoch hráčov trvajúcu až 87 sekúnd, no zmohli sa v nej len na jednu strelu a až do konca už nič účinné nevymysleli.

Hlasy trénerov

Milan Staš, tréner Zvolena: „Aj keď sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, mali sme veľa hluchých miest, z ktorých súper vedel pohroziť. Na začiatku druhej tretiny vyrovnal, no prišli naše chvíle, odskočili sme na dva góly a odvtedy sme už len kontrolovali hru a výsledok. Som rád, že sa nám podarilo po dobrom výkone v Banskej Bystrici potvrdiť víťazstvo aj doma.“

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: „Hra bola spočiatku vyrovnaná, vyrovnali sme aj skóre, no po hrubých individuálnych chybách nás súper potrestal a my sme sa po inkasovaných góloch už nevedeli vrátiť do zápasu. Súper v závere kontroloval hru a my sme dlhšie nevedeli puk udržať v útočnej tretine.“

HKM Zvolen - MHk 32 L. Mikuláš 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 14. Puliš (Krejčí), 26. Puliš (L. Novák, Krejčí), 29. Hraško (Klhufek, Šišovský), 36. Krejčí (Baroš), 51. Mráz (Klhůfek, Hraško) - 22. Kriška (Uram, Mat. Sukeľ). Rozhodovali: Goga - Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 36. Nagy za Križana (L. Mikuláš), 1277 divákov.

Ďalšie články z témy HKM Zvolen

1. Majster Česka a najlepší brankár sezóny Marek Čiliak: Mojím najväčším vzorom sú rodičia Foto 594
  2. Sliač dostane novú železničnú stanicu 287
  3. Čelná zrážka na ceste pod Pustým hradom. Dvadsaťjedenročná žena sa ťažko zranila Foto 218
  4. Mesto nečakane pripravuje nové letné kúpalisko 216
  5. Maturita v kroji? Prečo nie, je to slávnostný odev Foto 176
  6. Zo záložne nič nezobrali, vyrušil ich pracovník Foto 147
  7. Poľana má síce nedotknutú prírodu, ale aj rad nevýhod 139
  8. Tancujúce plte na Hrone sú atrakciou s nádychom dobrodružstva 116
  9. Mráz neveril vlastným očiam pri požiadavkách niektorých hráčov: Mal som dojem, že majstrom nebola Bystrica, ale Zvolen 114