Regionálny futbal v kocke: Štvrtoligové derby skončilo remízou, Dobrá Niva zaskočila Selce

Futbalisti v regióne nezaháľali ani počas veľkonočných sviatkov. prinášame vám výsledky a komentáre zo zápasov družstiev z nášho regiónu.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

Detva – N. Baňa 0:0 (0:0)

ŽK: 5 – 3, ČK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Kolofík, 100 divákov

DETVA: Jozef Vreštiak - Andrej Michálik, Martin Melich, Patrik Peniak, Patrik Baláž (67. Matej Považanec), Radovan Rapčan, Ján Lapin, Martin Karásek, Valentin Suslov, Róbert Dianiška (63. Robert Greško), Dominik Nemeth (46. Zdenko Kamas)

Obom mužstvám šlo o veľa, oba tímy chceli bodovať. Hráči boli nervózni, do toho sa pridalo aj pár sporných rozhodnutí hlavného arbitra. Domáci nevyužili viacero veľmi dobrých gólových príležitostí. Tri z nich boli tutovky, raz sa dokonca triasla Grausova konštrukcia brány. Hostia z Novej Bane v podstate počas celého zápasu neohrozili Vreštiakovu svätyňu. Detvianski futbalisti sa snažili, bojovali, no miestami mali hráči MFK aj zviazané nohy. V posledných minútach hrali domáci s desiatimi hráčmi, pretože sa po druhej žltej karte porúčal Považanec a aj vtedy sa snažili domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale už sa im to nepodarilo.

Ostatné výsledky 19. kola: Kremnička – Námestovo 3:0, Žarnovica – Makov 1:1, Podbrezová B – Čadca 5:2, Lučenec – Fiľakovo 2:1, Kalinovo – L. Štiavnica 0:0, Krásno – L. Hrádok 0:4

Pliešovce – Kováčová 1:1 (0:1)

GÓLY: 79. Kouřil (11 m) – 25. Kujan (11 m). ŽK: 2 – 4. ROZHODOVAL: Závodský, 200 divákov.

PLIEŠOVCE: Gnida – Fraňa, Roziak, Kouřil, Vilhan, Malatinec (83. Danko), Uramkin (66. Černický), Bobok, Sýkora, Bobor, Pavlík

KOVÁČOVÁ: Kružliak – Mojžiš, Homola, Tuharský, Majerčík, Chovan (46. Ulehla), Elek, Fatľa (86. Kľačan), Schillinger, Lauč, Kujan

Sobotňajšie regionálne derby sa hralo pri peknej diváckej kulise. Kvalita bola na strane domácich, chceli vyhrať. Naopak, hostia prišli brániť a chceli získať nejaký bodík. Na domácich kopačkách bola v úvode badať nervozita, veľká chuť a vôľa po víťazstve hráčom Tatrana zväzovala ruky a nohy, kopili nepresnosti. Kováčová z ojedinelej akcie sa dostala do šestnástky Pliešoviec, tam domáci obranca chyboval a po faule nariadil hlavný rozhodca jedenástku, ktorú Kujan premenil. Snaha Pliešoviec o vyrovnanie bola obrovská, zahrávali množstvo štandardných situácií a rohov, ale nedarilo sa im trafiť priestor Kružliakovej brány. Po zmene strán Pliešovce zatlačili súpera ešte viac, Kováčová ale chcela ubrániť jednogólový náskok, bránila tesný výsledok, čo jej sily stačili, jej hráči sa hádzali do striel a bránili. V polovici druhého polčasu, ale predsa len mal Prameň obrovskú šancu, ale samostatný nájazd hosťujúceho hráča Gnida zlikvidoval. Vytúžené gólu sa domáci dočkali taktiež po penalte, ktorú premenil v 79. minúte Kouřil. Po nej mali Pliešovce ešte obrovský tlak, ale gól už nestrelili, aj napriek enormnej snahe. Tatran body stratil, Prameň získal.

Hriňová – Rakytovce 1:1 (1:0)

GÓLY: 45. Marcinek – 89. Ondrejka. ŽK: 2 – 2. ROZHODOVAL: Pásztor, 200 divákov

HRIŇOVÁ: Michalík - Jablonský, Čipčala, Šulek, Chriašteľ (76. Malček), Marcinek (87. Hanes), Pohorelec, Paprčka, Miklian, Purdek, Vreštiak.

V Hriňovej privítali súpera z predných priečok tabuľky, hráčov Rakytoviec. Hostia dobre bránili a hrozili z nebezpečných brejkov. V prvom polčase mali prevahu domáci hráči, loptu viac držali na svojich kopačkách, ale šancu si nevytvoril ani jeden tím. Až prišla záverečná minúta prvého polčasu, v pokutovom území Rakytoviec sa v neprehľadnej situácii najlepšie zorientoval Marcinek, ktorý z päťky po otočke peknou strelou prekonal gólmana hostí. Hneď po tomto momente rozhodcovia odpískali koniec prvého polčasu. Domáci chceli vyhrať, boli pohyblivejší, tvorivejší. V 53. minúte nastrelil Paprčka konštrukciu Gardošíkovej brány približne zo šiestich metrov. Hriňová mala stále navrch, no nevyužila viacero sľubných príležitostí. Hrozili aj hostia, ale výraznejšiu šancu si nevypracovali. V 82. minúte netrafil z 30-metrov prázdnu bránu Pohorelec. Minútu pred koncom zápasu sa gólu dočkali aj hostia, keď po chybe obrany sa najlepšie zorientoval Ondrejka, ktorý stanovil výsledok na konečných 1:1.

Ostatné výsledky 17. kola: Šalková – Olováry 1:1, Jupie – Revúca 1:0, Medzibrod – Poltár 1:2, S. Ďarmoty – Tornaľa 2:2, V. Krtíš – Vinica – nehralo sa.

Lieskovec – Priechod 2:1 (1:1)

GÓLY: 10. Lamocký, 72. Konôpka – 24. Slobodník. ŽK: 1 – 1. ROZHODOVAL: Fajčík, 150 divákov.

LIESKOVEC: Ján Sekula - Boris Mihál, Ľubomír Vrana, Erik Valach (74. Miroslav Chlebničan), Štefan Sudimák (90. Matej Plesník), Matej Turkota, Dušan Vrbiniak, Ladislav Lamocký, Dominik Kudlík, Matej Riška, Adam Krčmárik (61. Patrik Konôpka)

Lieskovec mal od úvodného hvizdu mierne navrch, čo potvrdil už v 10. minúte Lamocký, ktorý bol na konci peknej akcie, loptu umiestnil k žrdi. Priechod vyrovnal v 24. minúte, kedy domáci hráči mierne zaspali. Akciu v strede poľa dobre načal Zehnal a po osi Knižka – Hejčík dostal loptu na hranicu veľkého vápna Richard Slobodník a skvelou strelou presne do vinkla nedal domácemu gólmanovi Sekulovi šancu Slobodník. Fanúšikovia v Lieskovci do polčasu už gól nevideli. Po zmene strán boli vidieť, že viac chce zvíťaziť domáce mužstvo, ktoré sa otriaslo z vyrovnávajúceho gólu a vrátilo sa späť do stretnutia. Domáci futbalisti boli pohyblivejší. Domácemu trénerovi vyšlo striedanie, keď Konôpka nahradil Krčmárika, ktorý rozhodol o osude celého stretnutia v 72. minúte. Po predĺženom rohovom kope skvele vrátil loptu do ohňa stopér Mihál a následnú dorážku z hraničnej situácie do siete umiestnil práve Konôpka. Záver zápasu si už Lieskovec ustrážil a tak vydoloval dôležité tri body k záchrane.

Hliník n/H. – H. Nemce 1:0 (0:0)

GÓL: 70. Brašeň. ROZHODOVAL: Havran, 100 divákov, ŽK: 2 – 4.

H. NEMCE: Ondrej Pavlenda – Marek Vaškor, Rastislav Vaščák, Pavel Ližbetin, Maroš Gembický, Jozef Rerich, Jaroslav Kindernaj, Peter Kindernaj, Michal Gembický (71. Michal Šnek), Mário Želiezka, Marek Penksa

Domáci bojovali o prvé jarné víťazstvo od začiatku zápasu. Prvý polčas bol vyrovnaný a zaslúžene skončil 0:0. V druhom dejstve začali domáci lepšie, šancu mal Brašeň, no Pavlenda vyrazil loptu nad bránu. Po rohovom kope hlavičkoval v 70. min. opäť Brašeň, ktorý sa tentokrát už trafil a Hliník nad Hronom viedol 1:0. Hostia mohli zakrátko vyrovnať, no dve veľké šance zahodili. Z najtesnejšieho triumfu sa tak tešili domáci. Výborný výkon podal domáci gólman Bavlšík.

Č. Balog – Krupina 2:2 (0:1)

GÓLY: 67. a 89. Adam Petrík – 34. Roman Babiak, 47. Adrián Paľov . ŽK: 2 – 1. Pred 200 divákmi rozhodoval Vrábeľ.

KRUPINA: Jakub Rabota – Filip Babiak, Tomáš Stanko, Tomáš Murín (71. Jozef Slúka), Ján Strhársky, Jakub Petrovský (62. Šimon Križan), Martin Selecký, Daniel Lietava, Kamil Boháčik, Adrián Paľov (75. Ján Vilhan), Roman Babiak

V zápase dvoch od seba geograficky najvzdialenejších súperov medzi domácim Partizánom a hosťujúcou Krupinou ponúkal okrem iného aj súboj aktuálneho lídra súťaže s jeho najväčším konkurentom. Prvá polhodina zápasu bola vyrovnaná, domácim nevyšiel ich typický ofenzívny atak prvej desaťminútovky a tak šli paradoxne do vedenia prví hostia a to až v 34. minúte, kedy skóre otvoril Roman Babiak – 0:1. Za tohto stavu sa aj odchádzalo do kabín a to už fanúšikovia domáceho Partizána nezažili poriadnu dobu. Ešte väčšiu sprchu im ihneď v druhej minúte druhého dejstva obstaral hosťujúci Adrián Paľov gólom na 0:2. Domáci Partizán sa dlho hľadal a spamätal sa až po viac než hodine hry kontaktným gólom Adama Petríka. Domácim bojovnosť nemožno uprieť a tá sa im napokon aj vyplatila, pretože minútu pred koncom sa podarilo vstreliť vyrovnávajúci gól opäť Adamovi Petríkovi na konečných 2:2. Tento gól sa pre Partizán ukázal ako veľmi dôležitý, pretože vzhľadom na remízový koniec zápasu zostáva medzi oboma mužstvami aj naďalej už pomerne veľký 7-bodový rozdiel.

Selce – D. Niva 2:4 (1:0)

GÓLY: 16. Patrik Trnka, 89. Ján Smatana – 53., 63. (11m) a 80. (11m) Slavomír Hrčka, 86. Peter Cibuľa. ZK: 0 – 0. Pred 150 divákmi rozhodoval Čičmanec.

DOBRÁ NIVA: Pavol Kováč – Rastislav Kyslý, Róbert Zbončák, Maroš Kolény, Peter Kováč, Martin Baláž, Jaroslav Randis (16. Ján Kucbel), Slavomír Hrčka, Peter Cibuľa (87. Daniel Plichta), Miroslav Kyslý, Vladimír Zbončák (59. Ján Ukrop)

Selce privítali na domácej pôde nie príliš vo forme hrajúcu Dobrú Nivu s cieľom odčiniť dve po sebe idúce prehry. Trápili ich však rozsiahle absencie v kádri, no aj napriek tomu dokázali ako prvé otvoriť skóre už v 16. minúte zásluhou obrancu a netradičného strelca Patrika Trnku. Hosťujúca Dobrá Niva v prvom polčase veľa vody nenamútila, navyše musela vynútene a zavčasu striedať. Gól už do polčasu nepridali ani Selce a tak sa šlo pauzovať za najtesnejšieho rozdielu pre domácich. Tým sa však pri vstupe do druhého polčasu nesnívalo ani v najhoršom sne, že Dobrá Niva až tak markantne povstane a za 10 minút otočí stav zápasu. Vyrovnávajúci gól Slavomíra Hrčku padol ešte z hry, pri druhom si ten istý strelec loptu postavil na biely bod – a premenil – 1:2. Svoj skvelý výkon Slavomír Hrčka glorifikoval hetrikom v 80. minúte, taktiež z penalty navyšoval už na luxusnejších 1:3. Selce tak už prilíš veľa času na vyrovnanie nemali a to sa ešte v 86. minúte odtrhol Peter Cibula a svoju šancu premenil už na prekvapivých 1:4. Za domácich ešte v poslednej minúte zápasu kozmeticky upravil výsledok Ján Smatana na konečných 2:4.

Ostatné výsledky: B. Štiavnica – Lovča 1:2, Sásová – Jakub 2:1, Hrochoť – Š. Bane 1:0,

1. Č. Balog 17 12 3 2 47:19 39
2. Krupina 17 9 5 3 30:12 32
3. Sásová 17 9 3 5 37:26 30
4. Selce 17 8 3 6 40:38 27
5. Jakub 17 7 2 8 35:27 23
6. D. Niva 17 6 4 7 37:31 22
7. Š. Bane 17 6 4 7 21:27 22
8. Priechod 17 6 4 7 27:34 22