Zvolen Detva Krupina

Slovenskí mladíci si vo Zvolene hladko poradili s maďarskými rovesníkmi

Premiéra slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov pod Pustým hradom vyšla na výbornú! Slováci hladko zvíťazili.

Gólová radosť Slovákov(Zdroj: Stanislav Černák)

ZVOLEN. Začiatok zápasu nepriniesol vážnejšie príležitosti, dej sa odvíjal predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. V 11. minúte stratil domáci brankár Jakubech loptu v súboji so súperom, jeho zaváhanie napravil Grič. Slováci sa spočiatku nepresadzovali v ofenzíve, na opačnej strane v 17. minúte zahrozil technickou strelou Makrai. Obraz hry sa zmenil s uplynutím úvodnej dvadsaťminútovky, Tupta sa najprv dostal do zakončenia, ktoré zblokovala obrana hostí, následne však vybojoval priamy kop. Z neho sa do šance tlačil kapitán Sipľak, aktivita domácich pokračovala a vyústila do Káčerovho centra z pravého kraja a gólovej strely Polievku - 1:0. V 32. minúte vyslal Tupta do pokutového územia Čmelíka, ten sa k lopte neprepracoval včas. Maďari sa v prvom polčase dostali najbližšie k vyrovnaniu šesť minút pred prestávkou, Jakubech si s námahou poradil opäť s pokusom Makraia. V 45. minúte prešiel Polievka po ľavom krídle, proti jeho zakončeniu ešte Gyollai zasiahol, ale lopta sa odrazila do šestnástky Štefancovi, ktorý nezaváhal vo výhodnej pozícii - 2:0.

Po zmene strán pristúpil Hapal k dvom striedaniam, náprotivok Michael Boris nahradil až desiatku hráčov. Sipľak sa po štandardnej situácii ocitol vo svojej druhej hlavičkovej možnosti v stretnutí, úspešný zákrok si pripísal striedajúci brankár Horváth. Po hodine hry sa dianie akoby vrátilo do fázy z úvodu duelu, lopta sa zdržiavala v strede poľa. Hostia sa neskôr snažili o skorigovanie stavu vo väčšom počte, čo domácim otváralo priestor na protiútoky. Jeden z nich potiahol Káčer, prihral novému mužovi na trávniku Jirkovi a ten poľahky prekonal Horvátha - 3:0. Uplynuli dve minúty a ďalší striedajúci hráč Balaj hlavičkou zužitkoval center z pravej strany - 4:0. Slováci mali šance pridať aj piaty gól, výsledok však už neprikrášlili.

Hlasy po zápase

Pavel Hapal, tréner SR 20: „Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s hrou. Samozrejme, chýbalo nám viacero hráčov, ktorých sme nemohli nominovať, keďže nebol asociačný termín. Chalani sa s tým vyrovnali veľmi dobre, chceli sme vidieť niekoľkých, ktorých sme ešte nemali v rukách, vzali sme mladšie ročníky. V niektorých pasážach sme boli nepresní a dosť sme kazili, inokedy naopak, nútili sme zverencov, aby hrali kolmo dopredu a utvárali si situácie. To sa podarilo, dali sme pekné štyri góly.“

Michal Sipľak, kapitán SR 20: „Výsledok je fantastický, chlapci sa zomkli a bolo to vidieť aj na ihrisku. Možno prvých desať minút bolo rozpačitých, ale potom to z nás opadlo a dokázali sme streliť krásne štyri góly. Neskúšali sme nič špeciálne, od začiatku sme na nich chceli vybehnúť aktívnym napádaním, boli sme úspešní v získavaní lopty. Je tu skvelá partia, o to ľahšie sa darí na trávniku.“

Róbert Polievka, autor gólu SR 20: „Do zápasu sme išli s víťazným cieľom. Chceli sme sa v prvom rade popasovať s terénom, ktorý zo začiatku vyzeral ťažšie. Našťastie trocha popršalo a išlo to rýchlejšie. Máme veľkú radosť.“

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4:0 (2:0)

Góly: 21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj. Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Hrčka (všetci SR), 623 divákov

Slovensko: Jakubech (60. Greif) - Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko - Grič - Čmelík (74. Pinte), Káčer (74. Mráz), Štefanec (46. Fábry), Polievka (60. Jirka) - Tupta (46. Balaj)

Maďarsko: Gyollai (46. Horváth) - Szivacski (46. Taláber), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) - Kleisz (46. Katona), Vida (46. Gazdag) - Sejben (46. Csernik), Rácz (46. Katona), Makrai (46. Deli) – Tóth