Zvolen Detva Krupina

Slovenskí mladíci si vo Zvolene hladko poradili s maďarskými rovesníkmi

Premiéra slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov pod Pustým hradom vyšla na výbornú! Slováci hladko zvíťazili.

Gólová radosť Slovákov(Zdroj: Stanislav Černák)

ZVOLEN. Začiatok zápasu nepriniesol vážnejšie príležitosti, dej sa odvíjal predovšetkým v priestore medzi šestnástkami. V 11. minúte stratil domáci brankár Jakubech loptu v súboji so súperom, jeho zaváhanie napravil Grič. Slováci sa spočiatku nepresadzovali v ofenzíve, na opačnej strane v 17. minúte zahrozil technickou strelou Makrai. Obraz hry sa zmenil s uplynutím úvodnej dvadsaťminútovky, Tupta sa najprv dostal do zakončenia, ktoré zblokovala obrana hostí, následne však vybojoval priamy kop. Z neho sa do šance tlačil kapitán Sipľak, aktivita domácich pokračovala a vyústila do Káčerovho centra z pravého kraja a gólovej strely Polievku - 1:0. V 32. minúte vyslal Tupta do pokutového územia Čmelíka, ten sa k lopte neprepracoval včas. Maďari sa v prvom polčase dostali najbližšie k vyrovnaniu šesť minút pred prestávkou, Jakubech si s námahou poradil opäť s pokusom Makraia. V 45. minúte prešiel Polievka po ľavom krídle, proti jeho zakončeniu ešte Gyollai zasiahol, ale lopta sa odrazila do šestnástky Štefancovi, ktorý nezaváhal vo výhodnej pozícii - 2:0.

Po zmene strán pristúpil Hapal k dvom striedaniam, náprotivok Michael Boris nahradil až desiatku hráčov. Sipľak sa po štandardnej situácii ocitol vo svojej druhej hlavičkovej možnosti v stretnutí, úspešný zákrok si pripísal striedajúci brankár Horváth. Po hodine hry sa dianie akoby vrátilo do fázy z úvodu duelu, lopta sa zdržiavala v strede poľa. Hostia sa neskôr snažili o skorigovanie stavu vo väčšom počte, čo domácim otváralo priestor na protiútoky. Jeden z nich potiahol Káčer, prihral novému mužovi na trávniku Jirkovi a ten poľahky prekonal Horvátha - 3:0. Uplynuli dve minúty a ďalší striedajúci hráč Balaj hlavičkou zužitkoval center z pravej strany - 4:0. Slováci mali šance pridať aj piaty gól, výsledok však už neprikrášlili.

Hlasy po zápase

Pavel Hapal, tréner SR 20: „Som spokojný nielen s výsledkom, ale aj s hrou. Samozrejme, chýbalo nám viacero hráčov, ktorých sme nemohli nominovať, keďže nebol asociačný termín. Chalani sa s tým vyrovnali veľmi dobre, chceli sme vidieť niekoľkých, ktorých sme ešte nemali v rukách, vzali sme mladšie ročníky. V niektorých pasážach sme boli nepresní a dosť sme kazili, inokedy naopak, nútili sme zverencov, aby hrali kolmo dopredu a utvárali si situácie. To sa podarilo, dali sme pekné štyri góly.“

Michal Sipľak, kapitán SR 20: „Výsledok je fantastický, chlapci sa zomkli a bolo to vidieť aj na ihrisku. Možno prvých desať minút bolo rozpačitých, ale potom to z nás opadlo a dokázali sme streliť krásne štyri góly. Neskúšali sme nič špeciálne, od začiatku sme na nich chceli vybehnúť aktívnym napádaním, boli sme úspešní v získavaní lopty. Je tu skvelá partia, o to ľahšie sa darí na trávniku.“

Róbert Polievka, autor gólu SR 20: „Do zápasu sme išli s víťazným cieľom. Chceli sme sa v prvom rade popasovať s terénom, ktorý zo začiatku vyzeral ťažšie. Našťastie trocha popršalo a išlo to rýchlejšie. Máme veľkú radosť.“

Slovensko 20 - Maďarsko 20 4:0 (2:0)

Góly: 21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj. Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Hrčka (všetci SR), 623 divákov

Slovensko: Jakubech (60. Greif) - Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko - Grič - Čmelík (74. Pinte), Káčer (74. Mráz), Štefanec (46. Fábry), Polievka (60. Jirka) - Tupta (46. Balaj)

Maďarsko: Gyollai (46. Horváth) - Szivacski (46. Taláber), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) - Kleisz (46. Katona), Vida (46. Gazdag) - Sejben (46. Csernik), Rácz (46. Katona), Makrai (46. Deli) – Tóth

Ďalšie články z rubriky Šport

1. Tragická nehoda vo Zvolene. Mladý Bratislavčan bol na mieste mŕtvy Foto 989
  2. Mesto Zvolen má prebytok 900-tisíc eur. Vynaloží ho najmä na investície 466
  3. Mladá Zvolenčanka skúma vplyv inváznych lienok na pôvodnú populáciu 192
  4. Zvolen osádza ďalšie polopodzemné kontajnery 119
  5. Vo Zvolene sa uskutoční celoslovenské vrcholné podujatie v malom futbale 117
  6. Budča prekvapila Stožok na jeho ihrisku, Bzovík už stráca na druhé miesto iba bod 69
  7. Ľad vymenili za betón. Hokejistky Zvolena majú za sebou prvý hokejbalový turnaj sezóny 68