Detva prehrala v dôležitom zápase, Lieskovec v derby zaskočil Krupinu a naplno bodoval

Výsledky a komentáre z III. ligy skupiny Stred, IV. ligy skupiny Juh a V. ligy skupiny C.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

Makov – Detva 4:1 (3:1)

GÓLY: 24. Nikola Tasič, 36. Dmitrije Šaban, 43. Daniel Janta, 54. Pavol Zimka – 45. Patrik Baláž (11 m). ŽK: 1 – 4, ČK: 0 – 1. ROZHODOVAL: Kolofík, 150 divákov. DETVA: Milan Mráz - Patrik Peniak, Róbert Dianiška, Matej Považanec (46. Ján Vaculčiak), Patrik Baláž, Martin Melich, Radovan Rapčan, Zdenko Kamas, Ján Melich, Valentin Suslov (46. Robert Greško), Martin Karásek

V súboji dvoch posledných tímov tabuľky chceli podpolianski futbalisti naplno bodovať. Žiaľ, opak bol pravdou. Hostia začali defenzívnejšie. Domáci sa ujali vedenia v 24. minúte po strele z 30 metrov, lopta pred brankárom nepríjemne skočila a bolo 1:0. V 36. minúte už bolo 2:0. Tretí klinec do detvianskej rakvy pridal zo štandardnej situácie v 43. minúte Janta, jeho strela sa odrazila od tyče do Mrázovej brány. Detva však ešte do polčasu znížila, keď nariadený pokutový kop premenil v záverečnej minúte prvého dejstva Patrik Baláž po faule na Karáseka. Domáci boli ale v prvom dejstve lepším a pohyblivejším mužstvom. Hostia nastúpili v druhom polčase s dvoma novými hráčmi a chceli sa ešte popasovať o víťazstvo. V 50. minúte mal dobrú šancu Vaculčiak, lopta len tesne minula bránu. V 54. minúte však domáci Zimka spečatil konečné skóre na 4:1 pre domácich. Súper potom až do konca stretnutia kontroloval priebeh hry. Makov tak v tabuľke preskočil futbalistov Detvy. Tí klesli na posledné miesto.

Ostatné výsledky: Žarnovica – Teplička n/V 2:0, L. Hrádok – Kremnička 6:1, Fiľakovo – Podbrezová B 2:0, Čadca – Lučenec 2:1, Krásno – Kalinovo 3:0, L. Štiavnica – Námestovo 2:0

Poltár – Hriňová 2:1 (1:0)

GÓLY: 18. Kamas, 47. Marcinek – 64. Novák. ŽK: 2 – 3, ČK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Mikloš, 200 divákov. HRIŇOVÁ: Kučera – Čipčala, Šulek, Marcinek, Paprčka (67. Pohorelec), Miklian (56. Chriašteľ), Purdek, Mičuda, Vreštiak, Malček, Jablonský (46. Novák)

Zápas sa začal opatrne z oboch strán. Až po nejakom čase začali preberať iniciatívu hostia z Hriňovej, ktorá bola jasne lepšia. Paradoxne do vedenia šli domáci vb 18. minpte po obrovskej chybe hostí. Poltár centroval loptu do šestnástky, tá preletela cez troch hráčov Spartaka, Kamas pohodlne doklepol loptu hlavou do siete Hriňovej. Po zmene strán vyhrávali domáci už 2:0, v 47. minúte chyboval Kučera v bráne hostí. Hriňová sa nechcela zmieriť s výsledkom, bola jasne lepším mužstvom vo všetkých herných činnostiach. V 64. minúte znížil z priameho kopu krásnou bombou striedajúci Novák na 2:1. Hra sa stále odvíjala na polovici Poltára, ale hostia vyloženú šancu už nemali. Domácim sa tak podarilo udržať tesné vedenie.

Kováčová – Tornaľa 0:4 (0:1)

GÓLY: 34. Juhász, 61. Balog, 69. Miglavic, 73. Valaszkay. ŽK: 2 – 1. ROZHODOVAL: Foltán, 100 divákov. KOVÁČOVÁ: Rusko – Hradňanský, Kľačan, Tuharský, Majerčík, Lacko, Elek, Fatľa, Schillinger (68. Ulehla), Lauč, Kujan (83. Zvara)

Trápiaca sa Kováčová privítala v oklieštenej zostave na domácom trávniku Tornaľu, ktorá bola lepším tímom počas celého stretnutia. Pár šancí si vytvorili aj hráči Prameňa, no bez gólového efektu. Hostia šli do vedenia v 34. minúte zásluhou Juhásza, po chybe domáceho gólmana. V 61. minúte chyboval Hradňaský a Balog zvyšoval na 2:0 pre hostí. V 69. minúte Miglavic z diaľky napálil loptu na bránu, ktorá skončila za chrbtom brankára Ruska – 0:3. Na konečných 0:4 v 73. minúte po peknej akcii uzavrel Valaszkay. V závere mal šancu aj striedajúci Zvara, mimochodom prezident klubu, no faul na neho rozhodca v pokutovom území nezapískal.

Rakytovce - Pliešovce 2:2 (2:1)

Góly: 40. Fojtík, 89. Kapusta - 32. Vilhan, 35. J. Malatinec. Rozhodoval: Gregorec, 100 divákov, ŽK: 2-2. PLIEŠOVCE: Gnida – Fraňa, Hraško, Roziak, Vilhan (90. Ihring), Malatinec, Černický, Bobok, Sýkora, Bobor (85. Filip), Pavlík

Rakytovce v poriadnej oklieštenej zostave navyše od 18. minúty dohrávajúce bez svojho zraneného kapitána čelili proti súperovi z Pliešoviec. Domáci i napriek týmto problémom však v prvom polčase podali bezduchý výkon a hostia boli lepším tímom. Gólovo do dokázali potvrdiť po polhodine hry, keď v 32. minúte po chybnej rozohrávke a neodvrátenej lopte v pokutovom území otvoril skóre zápasu Vilhan. V 35. minúte po rýchlej akcii Pliešoviec našiel Vilhan Jozefa Malatinca a jeho nie veľmi prudká strela skončila za chrbtom prekvapeného Koválika. Domáci sa vrátili do hry v 40. minúte, keď Kohútovu prihrávku Dzúrik sklepol Fojtíkovi a ten presnou strelou znížil - 1:2. V druhom polčase mohli zvýšiť hostia svoj náskok po rohu však Vilhan hlavičkoval nad. Od tohto momentu to bol zápas na jednu bránu, domáci v snahe otočiť stav stretnutia vrhli všetko do útoku. V 58. minúte Gnida priamy kop Kohúta vyrazil k Fojtíkovi, no ten z ťažkého uhla mieril do bočnej siete. V 69. minúte v pokutovom území našiel Dzúrik spätnou prihrávkou Fojtíka no jeho strelu dokázal vyraziť Gnida na rohový kop. Po následnom rohu vrátil Ondrejka loptu do "ohňa" no hlavičku Dzúrika Gnida kryl. Minútu pred koncom sa domáci dočkali zaslúženého vyrovnania, po centri Fojtíka našla loptu hlavu Dzúrika, jeho pokus ešte stihol Gnida vyraziť, lopta sa však odrazila ku Kapustovi a ten ju v páde poslal do siete. Domáci prežili klinickú smrť v nadstavenom čase, keď hosťujúci Jozef Malatinec trafil z priameho kopu spojnicu domácej brány.

Ostatné výsledky: Medzibrod – Jupie 0:1, V. Krtíš – Šalková 0:0, Vinica – S. Ďarmoty 1:0, Revúca – Olováry 1:1

Krupina – Lieskovec 1:2 (1:2)

GÓLY: 80. Ján Strhársky – 52. Dominik Golian, 88. Patrik Konôpka. ŽK: 2 – 1. ROZHODOVAL: Náther, 150 divákov. KRUPINA: Rabota - Babiak, Murín (82. Križan), Stanko, Strhársky, Petrovský, M. Selecký, Lietava, Boháčik, Paľov (66. Vilhan), Babiak (56. S. Selecký). LIESKOVEC: Sekula - Turkota, Golian, Kudlík (85. Borgoň), Vrana, Lamocký, Konôpka, Vrbiniak, Valach, Sudimák (89. Výbošťok), Chlebničan (81. Krčmárik)

Od úvodu sa hral v Krupine vyrovnaný zápas, domáci chceli vyhrať, hostia prišli zabojovať aspoň o bod za remízu. Prvé dejstvo sa odohrávalo väčšinou v strede poľa bez výraznejších šancí na oboch stranách. V 52. minúte vyšla hosťom ojedinelá akcia, po rohu domácich sa do brejkovej situácie dostal Golian a otvoril skóre. Krupina zatlačila súpera, no gólu sa dočkala až v 80. minúte, po peknej akcii, keď obišiel troch hráčov vyrovnával na 1:1 Strhársky. V 88. minúte prišla sporná situácia, po faule hostí, domáci sa dožadovali penalty, no rozhodca vytiahol hru pred šestnástku. Po tejto štandardke vyšla hosťom ďalšia brejková situácia, keď skóroval Konôpka. Bol to skôr remízový zápas, napokon sa z troch bodov teší prekvapujúco Lieskovec.

Priechod – H. Nemce 5:1 (2:1)

GÓLY: 12. a 69. Hejčík, 20. Šulaj, 49. Slobodník, 85. Zehnal – 45. Gembický. ROZHODOVAL: Nemčok, 150 divákov, ŽK: 2-2. H. NEMCE: Pavlenda – Vaškor, Vaščák, Ližbetin, P. Kindernaj, Vyletel, J. Kindernaj, Penxa, Rerich (68. Šnajder), Gembický, Želiezka (79. Dinh)

Už v 12. minúte bolo 1:0 keď z hranice veľkého vápna napriahol Hejčík a strelou do šibenice otvoril skóre. O chvíľu bolo 2:0, akciu skvele začal kapitán Vajda a na jej konci bol Šulaj. Domáci mali ďalšie šance, ktoré spálili, a to sa im vypomstilo, pretože v nadstavenom čase prvého dejstva znižoval Gembický. V druhom polčase bolo po strele do vinkľa od Slobodníka už 3:1. V závere zápasu boli domáci pri chuti. Najprv 20 minút pred koncom na upokojujúcich 4:1 krížnou strelou zvyšoval opäť Róbert Hejčík a v 85. minúte glorifikoval vysokú výhru Priechodu veľmi pekným oblúčikom ponad vybehnutého Pavlendu Zehnal.

Jakub – D. Niva 1:1 (1:1)

GÓLY: 39. Mišány – 10. Kyslý. ROZHODOVAL: Filkus, 150 divákov, ŽK: 1-2. D. NIVA: Pa. Kováč – Cibuľa, Randis, Kolény, Pe. Kováč, Kucbel, Hrčka, Raniak (68. Trnavský), M. Kyslý, Farkaš (82. Cibuľa), Zbončák (54. Ukrop)

Dobrá Niva sa ujala vedenia 0:1 zásluhou Kyslého. To bol pre domáci Jakub pomerne poznačujúci moment. Napokon sa im podarilo vyrovnať ešte do polčasu po presnom zakončení Mišányho. V 2. dejstve aj napriek šanciam na oboch stranách už gól nepadol, a tak sa obe mužstvá rozišli zmierne.

Ostatné výsledky: B. Štiavnica – Selce 4:1, Lovča – Hliník n/H 4:1, Š. Bane – Č. Balog 4:0, Hrochoť – Sásová 3:2

1.Č. Balog 22 14 3 5 52:29 45

2.Krupina 22 11 7 4 41:16 40

3.Sásová 22 11 5 6 52:34 38

4.Jakub 22 11 3 8 45:30 36

5.Selce 22 9 4 9 48:52 31

6.Hrochoť 22 9 4 9 36:42 31

7.D. Niva 22 8 6 8 44:36 30

8.Priechod 22 8 6 8 38:40 30