Detva zaskočila lídra a doma bodovala, Kováčová dostala deväťgólový výprask

Tretia, štvrtá i piata liga už pomaly finišujú. Prinášame vám tradičný prehľad výsledkov a komentárov z uplynulého kola.

Zo zápasu Iv. ligy skupiny Juh Hriňová - VinicaZo zápasu Iv. ligy skupiny Juh Hriňová - Vinica (Zdroj: Ľudovít Neupauer)

III. liga skupina Stred

Predohrávka 30. kola: Kalinovo – Detva 5:1 (3:0)

GÓLY: 9. Fehérvári, 24., 72. Majkút, 44. Blahuta, 65. Pešič (11 m) – 63. Považanec. ŽK: 1 - 3. ROZHODOVAL: Butora, 200 divákov

DETVA: Mráz – Michálik, Dianiška (46. Melich), Baláž, Suslov (46. Záň), Melich, Považanec, Rapčan, Greško, Karásek, Vaculčiak (71. Nemeth)

SkryťVypnúť reklamu

Náročný program odštartovala Detva dôležitý duelom s Makovom, ktorému však podľahla. V stredu cestovali podpolianski futbalisti k favorizovanému Kalinovu. Papierové predpoklady sa začali napĺňať už v prvom polčase. Domáci vyhrávali po prvom dejstve 3:0. Iskierku nádeje vykresal v 63. minúte Považanec, no iba nachvíľu. O dve minpty na to zvýšili domáci z jedenástky a konečné skóre uzavreli v 72. minúte.

Detva – L. Hrádok 0:0 (0:0)

ŽK: 3 - 0. ROZHODOVAL: Gregorec, 150 divákov. DETVA: Mráz – Melich, Dianiška (70. Michálik), Peniak, Baláž (60. Záň), Melich, Karásek, Považanec, Rapčan (86. Suslov), Greško, Kamas

K poslednej Detve pricestoval líder súťaže – Lipt. Hrádok. Na hoštoch bolo vidieť, že sú mierne futbalovejší, ale domáci ich umnou hrou do šancí nepúšťali. V prvom dejstve si prakticky nevypracovali žiadnu šancu. V prvej polovici stretnutia si vypracovala Detva dve gólové šance, ale sieť za hosťujúcim gólmanom nerozvlnila. Obraz hry sa po zmene strán nezmenil. Aj v druhom polčase mala Detva dve gólové šance, no Robo Greško neuspel ani v jednej. V závere stretnutia, 5 minút pred záverečným hvizdom mali veľkú šancu aj hostia, ale bod pre Detvu zachraňoval brankár Mráz. Pod Poľanou sa tak zrodilo prekvapenie kola, aj keď deľba bodov je v konečnom merítku spravodlivá.

Ostatné výsledky 25. kola: Kremnička – Krásno n/K 2:0, Teplička n/V – Podbrezová B 5:2, Kalinovo – Žarnovica 1:0, N. Baňa – Čadca 3:0

Olováry – Kováčová 9:2 (3:0)

GÓLY: 10., 87. Golian, 23., 56., 86. Dobra, 33., 70. Máč, 65. Skabella, 75. Béreš – 47. Suchý, 76. Kujan. ŽK: 3 - 3. ROZHODOVAL: Budáč, 100 divákov. KOVÁČOVÁ: Kružliak – Tuharský, Hradňanský, Kujan, Ulehla, Gajdoš, Chovan, Elek (17. Suchý), Kľačan, Lacko, Zvara

V Olovároch sa hral veľmi dôležitý zápas pre oba tímy. Hostia cestovali na zápas v oklieštenej zostave. Prvý gól inkasovali už v 10. minúte. Potom boli v 17. minúte nútení vystriedať najskúsenejšieho hráča Eleka a v 23. minúte bolo už 3:0 pre domácich. Za tohto stavu sa mužstvá pobrali aj do šatní. Iskierku nádeje pre Prameň vykresal po obrátke v 47. minúte striedajúci Suchý. No, potom sa spustil gólostroj Olovár, ktoré nastrieľali spolu Kováčovej 9 gólov! V 76. minúte výsledok kozmeticky upravoval Kujan.

Hriňová – Vinica 0:0 (0:0)

ŽK: 1 - 3. ROZHODOVAL: Závodský, 200 divákov. HRIŇOVÁ: Michalík – Jablonský (74. Novák), Čipčala, Šulek, Chriašteľ, Marcinek (74. Malček), Paprčka, Miklian, Purdek (65. Pohorelec), Mičuda, Vreštiak

Domáca Hriňová chcela pred vlastným publikom naplno bodovať. Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal. Už v 7. minúte čaroval v bráne Spartaka nestarnúci Michalík, ktorý zachránil Hriňovú od gólu. Potom si pár šancí vytvorili aj domáci. Vinica pôsobila rýchlym dojmom, hrali na brejky. Bojovnosť domácich nebola úplne stopercentná. Ešte do polčasového hvizdu sa šance striedali na oboch stranách, stretnutiu však stále chýbal gól. Po zmene strán prebrali iniciatívu hostia a boli lepším a pohyblivejším tímom. Výbornú prácu odvádzal Michalík, ktorý vyriešil každú nebezpečnú situáciu. Pätnásť minpt pred koncom mal vyloženú šancu aj domáci Chriašteľ, no ani on sa z gólu netešil. Hriňová nepodala úplne optimálny výkon a tak sa oba tímy rozišli po bezgólovej remíze.

Jupie – Pliešovce 0:1 (0:1)

Góly: 20. Roziak. Rozhodoval Pásztor, 150 divákov. PLIEŠOVCE: Gnida – Fraňa, Hraško, Roziak,Vilhan (70. Palovič), Malatinec (80. Uramkin), Černický, Bobok (90. Kyseľ), Sýkora, Bobor, Pavlík

Domáci začali veľmi zle, chýbal pohyb, nasadenie a chcenie. Hostia boli nesmierne behaví a v zápase dobre kombinovali. Gól padol po rohu, keď sa center dostal až za domácu 16-ku a Roziak strelou prekonal Škubáka. Domáci sa prebudili k lepšiemu výkonu v poslednej desaťminútovke polčasu, kedy ale Samson nedočiahol na center Dubovického a Konder nepremenil nájazd. Neskôr bol v dobrej šancu Giertl, avšak váhal, až stratil loptu. Do druhého dejstva vstúpili ešte lepšie hostia, opäť boli aktívnejší a veľa vládali. Potom zobrali domáci zápas do svojej réžie, ale nevypracovali si žiadnu vážnejšiu šancu až na Dubovického, ktorý ale mieril do rúk Gnidu. V závere hral Badín vabank a druhý gól mohli pridať Pliešovce, ale v dvoch tutovkách, ktoré si vypracoval Uramkin, boli v zakončení neúspešní.

Ostatné výsledky: Šalková – Medzibrod 3:0, Revúca – Rakytovce 2:4, Tornaľa – Poltár 5:0, S. Ďarmoty – V. Krtíš 1:1

D. Niva – Priechod 0:0 (0:0)

ŽK: 2 - 2. ROZHODOVAL: Konček, 150 divákov. D. NIVA: Pavol Kováč - Miroslav Kyslý, Rastislav Kyslý, Tomáš Cibuľa, Maroš Kolény, Slavomír Hrčka, Martin Raniak (59. Martin Kucbel), Tomáš Trnavský (51. Jaroslav Randis), Martin Baláž (77. Róbert Zbončák), Branislav Farkaš, Vladimír Zbončák

Domáci mali už v úvode stretnutia vyloženú šancu, hráč domácich sa ocitol sám pred brankárom Veselom, no skórovať sa mu nepodarilo. Tento moment, akoby udal obraz hry na celý zápas. V prvom polčase bola Dobrá Niva lepším tímom a nik by nemohol namietať, keby do polčasu vyhrávala 3:0. Hostia z Priechodu však dobre bránili. Aj po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Hostia príkladne bojovali počas celého zápasu a domáci si vytvorili viacero vyložených šancí, ktoré sa však gólom neskončili. Zeleno-žltí mohli vyhrať, no doplatili na streleckú nemohúcnosť. V konečnom dôsledku je deľba bodov spravodlivá, keď domáci nepremenili šance a hostia príkladne bojovali.

H. Nemce – Š. Bane 2:1 (2:1)

GÓLY: 17., 28. Mário Želiezka – 41. Martin Drexler. ŽK: 3 - 4. ROZHODOVAL: Danyi, 70 divákov. H. NEMCE: Ondrej Pavlenda - Marek Vaškor, Pavel Ližbetin, Ján Palkovič, Jaroslav Kindernaj, Peter Kocka (87. Marián Mikuláši), Jozef Rerich, Michal Gembický, Marek Penksa, Mário Želiezka, Šimon Šnajder (60. Matej Vyletel)

Domáci hráči boli od začiatku mierne lepší ako hostia zo Štiavnických Baní. Do zostavy sa vrátili dvaja hráči. Nemčania konečne využili svoje šance, keď sa dvakrát po pekných akciách presadil Mário Želiezka. Domáci predvádzali dobrú hru a vypracovali si ďalšie dve vyložené šance, no zaskvel sa gólman Petrík. Výbornými prihrávkami sa blysol Šnajder. V závere prvého dejstva sa k slovu začali dostávať aj hostia, pár šancí gólom neskončilo, tentokrát vynikol brankár domácich Pavlenda. No, v 41. minúte už bol na Drexlerov pokus prikrátky. V dobrom výkone pokračovali domáci aj po zmene strán, pár šancí si vytvorili, ale diváci sa už gólu nedočkali. V H. Nemciach sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí sa ešte do konca súťaže budú chcieť odlepiť od dna piatoligovej tabuľky.

Jakub – Krupina 1:2 (0:1)

GÓLY: 52. Chrenovský – 28. Petrovský, 84. Selecký. ROZHODOVAL: Kelemen, 150 divákov, ŽK: 2 – 3. KRUPINA: Rabota – Murín, Križan, Slúka, Strhársky, Petrovský (70. Bartík), S. Selecký (88. Stanko), Lietava, Boháčik, Babiak, M. Selecký

Jakub sa po druhýkrát za sebou predstavil na vlastnej pôde a na škodu pre svojich fanúšikov ani po druhýkrát neuspel. Tentoraz pricestovalo o niečo kvalitnejšie mužstvo, a to v tabuľke druhá Krupina, a po oťukávacom úvode zápasu sa aj ako prvá ujala vedenia. V 28. minúte ho obstaral Jakub Petrovský a so svojím kolektívom si tento stav dokázal do polčasu udržať. Do druhého polčasu nastúpil domáci Jakub s dvoma zmenami v zostave a ihneď to začalo prinášať vytúžené ovocie, pretože už v 52. minúte vyrovnal na 1:1 spoľahlivý zakončovateľ Štefan Chrenovský. Už-už sa zdalo, že sa zápas dvoch popredných mužstiev v tabuľke skončí nerozhodne, prišla 84. minúta a rozhodujúci gól hosťujúceho Slavomíra Seleckého na konečných 1:2 pre Krupinu.

Sásová – Lieskovec 1:2 (1:0)

GÓLY: 29. Stacho – 67. Vrana, 81. Výbošťok. ROZHODOVAL: Belán, 130 divákov, ŽK: 3-2. LIESKOVEC: Sekula – Turkota, Golian (89. Lietava), Kudlík, Vrana, Konôpka, Vrbiniak, Valach, Sudimák (52. Borgoň), Výbošťok, Krčmárik (62. Plesník)

Sásová privítala zachraňujúci sa Lieskovec, ktorý na rozdiel od domácich ešte mal o čo bojovať a možno i preto sa zrodila prekvapivá výhra hostí. Domácej Sásovej ako už tradične po dosiahnutí potrebných 35 bodov značne dochádza dych, a tak si po zaváhaní na Hrochoti pripisuje už druhú prehru v rade, tentokrát navyše domácu. Prvý polčas síce po góle znovuzrodeného Petra Stacha vyhrávala 1:0, no v dejstve druhom sa preukázal väčší hlad po víťazstve zo strany Lieskovca. Ten najprv v 67. minúte gólom Ľubomíra Vranu vyrovnal až napokon v 81. minúte vsietil rozhodujúci a extrémne cenný bod pre Lieskovec skúsený harcovník Milan Výbošťok na 1:2. Sásová tak prehrou stratila kontakt so špicou tabuľky, na ktorú síce matematickú šancu ešte má, no reálna je už len v rovine sci-fi.

Ostatné výsledky: Hliník n/H – B. Štiavnica 2:4, Č. Balog – Lovča 6:3, Selce – Hrochoť 4:1

1.Č. Balog 23 15 3 5 58:32 48

2.Krupina 23 12 7 4 43:17 43

3.Sásová 23 11 5 7 53:36 38

4.Jakub 23 11 3 9 46:32 36

5.Selce 23 10 4 9 52:53 34

6.D. Niva 23 8 7 8 44:36 31

7.Lieskovec 23 8 7 8 42:38 31

8.Priechod 23 8 7 8 38:40 31