Sezóna je ukončená. V derby uspeli Pliešovce, Krupina napokon na výbornom druhom mieste

Sezóna 2016/2017 je v III. lige skupine Stred, IV. lige skupine Juh a V. lige skupine C je ukončená.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Stanislav Černák)

III. liga skupina Stred

Podbrezová B – Detva 3:1 (2:1)

GÓLY: 18. Mejri, 25. a 77. Hric (11m) – 45. Nemeth. ROZHODOVAL: Krajči, 100 divákov. DETVA: Mráz – Melich, Dianiška, Labuda, Peniak, Považanec, Rapčan, Kamas, Karásek (64. Melich), Greško, Nemeth (62. Záň)

V poslednom zápase sezóny na Horehroní bol favorit a outsider jasný. Podbrezová mala prevahu a dostala sa pohodlne do dvojgólového vedenia. Výkon juniorov napriek tomu nebol ideálny. V koncovke sa viackrát trápili a dobré šance zahodili, čo potrestala Detva znižujúcim gólom. Prevaha B-čka bola jasná aj v druhom polčase, stále však bolo čo kritizovať. Divákov potešila premenená penalta Hrica a víťazstvo 3:1. Pre mladíkov z Horehronia môže byť útechou pekné konečné 3. miesto, i keď ich určite mrzí viacero zápasov v sezóne. Súper z Detvy obsadil predposledné miesto.

Ostatné výsledky: Teplička n/V – Kremnička 0:1, Krásno n/K – N. Baňa 2:1, Žarnovica – Lučenec 1:1, L. Hrádok – Námestovo 4:1, Fiľakovo – Kalinovo 2:2, Makov – L. Štiavnica 3:4

GÓLY: 49., 89. Roziak, 77. Záturecký. ŽK: 1 – 2. ROZHODOVAL: Horný, 150 divákov

PLIEŠOVCE: Gnida - Fraňa, Hraško, Roziak, Vilhan (57. Záturecký), Malatinec, Černický (77. Pavlík), Golian (54. Bobok), Sýkora, Bobor, Palovič. HRIŇOVÁ: Kučera – Jablonský, Čipčala, Malček, Hanes (59. Miklian), Chriašteľ, Marcinek, Purdek, Mičuda, Vreštiak, Daniš

Domáci opäť nastúpili v obmenenej zostave a dali šancu vlastným odchovancom, nakoľko šlo už o posledný zápas v sezóne. Aj Pliešovce, aj Hriňová už mali zabezpečenú účasť v IV. lige aj v nasledujúcej sezóne, tak na podobnú kartu vsadil aj hosťujúci Spartak. Oba tímy predvádzali kvalitný futbal. Tatran však bol počas celého stretnutia mierne lepším mužstvom. Hriňová hrala na brejky, ale v podstate si vyloženú príležitosť nevypracovala. Prvé dejstvo bolo bezgólové. Po zmene strán domáci tréner prestriedal a do hry nasadil hráčov, ktorí mužstvo ťahali počas celej sezóny a hneď sa to prejavilo aj na skóre. To otvoril v 49. minúte po brejku Roziak. V 77. minúte opäť vyšiel domácim brejk, tentokrát sa nemýlil Záturecký. Minútu pred koncom spečatil konečný výsledok druhým gólmi v zápase Roziak. Oba tímy si schuti zahrali futbal. Pliešovce sú s konečným 6. miestom v tabuľke spokojné. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, ktorí počas celého ročníka podporovali Tatran Pliešovce.

Poltár – Kováčová 6:1 (2:0)

GÓLY: 6. Hrnčiar, 43., 59., 64. Kamas, 49. Majkút, 69. Pařenica – 54. Homola. ŽK: 0 – 2. ROZHODOVAL: Petrinec, 300 divákov. KOVÁČOVÁ: Zvara – Gajdoš, Hradňanský, Tuharský, Homola, Schillinger, Fatľa, Kujan, Chovan

Kováčová vycestovala do Poltáru len s deviatimi hráčmi. Do polčasu Prameň ešte ako-tak držal krok s domácimi, prehrávali iba 0:2. Do brány hostí sa postavil šéf klubu Ján Zvara, ktorý v závere stretnutia dokázal zneškodniť jedenástku súpera. V druhom polčase sa už prejavila dominancia Poltára, ktorý nastrieľal ešte ďalšie štyri góly. Hlavný rozhodca ukončil stretnutie v 79. minúte za stavu 6:1, pre malý počet hráčov Kováčovej.

Ostatné výsledky: Rakytovce – Šalková 0:5, Jupie – S. Ďarmoty 3:3, Medzibrod – Tornaľa 3:2, V. Krtíš – Olováry 2:2, Vinica – Revúca 5:0

Krupina – Selce 3:1 (2:0)

GÓLY: 31. vlastný, 44. S. Selecký, 48. R. Babiak – 72. Koctúr. ŽK: 4 – 1. ROZHODOVAL: Danyi, 100 divákov. KRUPINA: Rabota – F. Babiak, Slúka, Murín, T. Stanko, M. Selecký, Petrovský (51. Bartík), Boháčik, Paľov (70. Vilhan), R. Babiak, S. Selecký (66. Cibuľa)

Na ihrisku bolo vidieť, že sa hrá rozlúčkový zápas so sezónou. Hostia zo Seliec prišli do Krupiny s jedenástimi hráčmi. Domáci mali v prvom dejstve navrch, vytvorili si pár šancí, niektoré premenili, iné zas nie. V 31. minúte sa ujal Strojár vedenia po brejku, keď centrovaná lopta do šestnástky šla mimo bránu, ale nešťastne si ju zrazil za chrbát vlastného brankára hosťujúci Koctúr. V 44. minúte mali domáci opäť rýchly brejk, zoči-voči brankárovi sa nemýlil Slavomír Selecký. Po zmene strán hneď v úvode polčasu pridal tretí gól domácich Roman Babiak a od tohto momentu sa stretnutie už len dohrávalo. Selce skorigovali v 72. minúte zásluhou Koctúra, ktorý tak aspoň mierne odčinil svojho vlastenca.

Lieskovec – Č. Balog 6:0 (2:0)

GÓLY: 26., 39., 83. Golian, 60. Sudimák, 68., 81. Vrana. ŽK: 0 – 2. ROZHODOVAL: Kaliňák, 100 divákov. LIESKOVEC: Kružliak – Turkota, Golian, Kudlík (46. Borgoň), Vrana, Vrbiniak, Valach, Sudimák, Chlebničan, Výbošťok (21. Konôpka), Krčmárik

Lieskovec privítal už istého víťaza piatej ligy. Hral sa kvalitný futbal a už v 25. minúte by nemohol nik namietať, keby domáci prehrávali 0:3. Napokon však bolo všetko inak, pretože Partizán svoje šance nedokázal premeniť. Do polčasu viedol Lieskovec už 2:0. Po zmene strán pridal ďalšie štyri góly, no treba podotknúť, že jednoznačný výsledok absolútne nezodpovedá dianiu na ihrisku. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica. Už teraz je jasné, že Lieskovec po sezóne obmení minimálne ¾ kádra. Klub bude dúfať, že budú vypadávať iba tri mužstvá a nie štyri. Celkovo v OŠK nevládne spokojnosť so sezónou, mužstvo nenaplnilo očakávania.

B. Štiavnica – D. Niva 1:3 (0:3)

GÓLY: 51. Kminiak – 17. Zbončák, 22. Kyslý, 41. Kucbel (11m). ROZHODOVAL: Pataki, 60 divákov, ŽK: 2-0. D. NIVA: Pavol Kováč – Peter Kováč, Kolény, Cibuľa, Ivan, Hrčka, Kucbel (87. Zuzin), Raniak, Kyslý (73. Farkaš), Randis, Zbončák (46. Ukrop)

Po zlom prvom polčase oklieštení domáci zaslúžene prehrávali 0:3. Domáci gól v prvom polčase mohol streliť N. Barák, no opečiatkoval brvno. V druhom dejstve domáci zlepšili hru a po peknej akcii Ľ. Barák – N. Barák znížil Kminiak na 1:3. Domáci po tomto momente hostí zatlačili, ale na väčší zvrat to už nestačilo. Svoje šance nevyužili a vracajú sa do oblastnej triedy.

Hrochoť – H. Nemce 0:1 (0:0)

GÓL: 89. Ližbetin (11 m). ROZHODOVAL: Filkus, 100 divákov, ŽK: 3-1. H. NEMCE: Pavlenda – Vyletel, Ližbetin, Kindernaj, Mikuláši, Gembický, Kocka, Penksa, Jozef Rerich, Želiezka (73. Dinh), Šnajder

Zostupujúce Hontianske Nem-ce cestovali na Hrochoť, ktorá bola už pred výkopom definitívne zachránená s cieľom rozlúčiť sa so cťou v V. lige a v prípade zaváhania Banskej Štiavnice sa aspoň kozmeticky odpútať od posledného miesta. V herne vyrovnanom zápase sa napokon radovali šťastnejší hostia, ktorým sa podarilo rozhodnúť zápas až v 83. minúte gólom z pokutového kopu, ktorého autorom bol Pavel Ližbetin. Hontianske Nemce sa tak s krajskou súťažou lúčia z konečného 13. miesta, Hrochoť vďaka výpočtu mikrotabuľky finišuje na konečnom 9. mieste.

Ostatné výsledky: Lovča – Jakub 6:0, Š. Bane – Priechod 3:0, Sásová – Hliník n/H 4:4

1. Č. Balog 26 17 3 6 63:39 54

2. Krupina 26 13 7 6 47:22 46

3. Sásová 26 13 6 7 64:43 45

4. Jakub 26 12 3 11 52:41 39

5. Priechod 26 10 7 9 43:45 37

6. D. Niva 26 10 7 9 49:41 37

7. Selce 26 11 4 11 57:61 37

8. Št. Bane 26 10 6 10 37:41 36