Sása suverénnym víťazom I. triedy bez jedinej prehry. Dvojku vyhrala Babiná

V susedskom derby uspela Očová, Dudince strelili O. Lúke 11 gólov. Sezóna 2016/2017 v pôsobnosti ObFZ Zvolen je už minulosťou.

Očová v záverečnom kole zdolala v derby Zv. SlatinuOčová v záverečnom kole zdolala v derby Zv. Slatinu (Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Očová – Zv. Slatina 2:1 (0:0)

V susedskom derby sa v prvom polčase diváci gólu nedočkali, ani jedno mužstvo si totiž nedokázalo vytvoriť vyloženejšie šance. Po zmene strán sa Očová dostala počas dvoch minút do dvojgólového vedenia. Hosťom sa síce podarilo znížiť, no domáci sa so sezónou a svojimi fanúšikmi rozlúčili víťazstvom.

Góly: Babic, Pepich – Michal Mlynár. ŽK: 1 – 0. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Majer. Očová: Kubajda – Fabiany, Šufliarský, Jamnický, Michálik, Babic, Pepich, Šoučík, Bartoš, Pančík, Viliam Kováč (Stanislav Kováč, Jablonka, Bartl). Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Lietava, Vaculčiak, Milan Mlynár, Tereň, Lietava, Kubovský, Michal Mlynár, Brodianský.

Kriváň – D. Huta 6:0 (1:0)

Krivánčania udávali tempo zápasu od samého úvodu, no na streleckej efektivite sa to naplno odzrkadlilo až v druhom polčase, keď nadelili súperovi päť presných zásahov a potvrdili úlohu favorita. Pochvalu si však zaslúžia aj hostia, ktorí ani za vysoko nepriaznivého stavu nezložili zbrane a bojovali až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Góly: Haring 2, Panica 2, Sopko, Bambura. ŽK: 0 – 3. Pred 85 divákmi rozhodoval Ľupták. Kriváň: Lakota – Ľupták, Chlebničan, Ondrášik, Marcinek, Tabaček, Sopko, Suja, Panica, Bambura, Haring (Malatinec, Kráľ, Chamula). D. Huta: Ľupták – Slovák, Peter Olšiak, Stupár, Hronček, Šulek, Martin Olšiak, Pekár, Hanes, Chovan, Kortiš.

Sliač – Budča 3:2 (2:1)

Na Sliači sa hral slušný a pomerne vyrovnaný futbal, v ktorom však miestami mali navrch domáci. Aj keď tí už od tretej minúty prehrávali, skóre sa im ešte do prestávky podarilo otočiť a v druhom polčase si zisk troch bodov ustrážiť.

Góly: Dávid, Halaj, Vronský (11m) – Halama, Fašang. ŽK: 0 – 4. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Sliač: Zemiar – Orságh, Végh, Drahoň, Nemec, Dávid, Volko, Vronský, Šanta, Halaj, Horňák (Hlaváč, Klesniak, Kadáš). Budča: Makovický – Bernát, Strapko, Halama, Hric, Iziari, Fašang, Dlhopolec, Mozola, Hudec, Lihocký (Karaffa, Popov).

Podzámčok – V. Pstruša 1:1 (1:0)

Aj na Podzámčoku sa posledné kolo odohralo už v priateľskom duchu bez zbytočných faulov a nervozity. Domáci síce od polovice prvého polčasu viedli, no hosťom z V. Pstruše sa v poslednej desaťminútovke podarilo vyrovnať a zrodila sa zaslúžená remíza.

Góly: Gašpar – Čavrnoch. ŽK: 0 – 0. Pred 80 divákmi rozhodoval Hrdlička. Podzámčok: Vilhan – Babiak, Kosorín, Tomáš Slúka, Polgár, Hakel, Peter Slúka, Böhm, Hanuska, Gašpar (Dušan Slúka, Beck). V. Pstruša: Valocka – Murín, Tisoň, Urbaník, Kulich, Ďuriš, Lupták, Čavrnoch, Výboch, Válovčan, Paučo.

Látky – Stožok 3:2 (2:0)

V súboji tabuľkových susedov si domáci vytvorili trojgólový náskok. Hostia dokázali dotiahnuť manko na rozdiel jedného gólu, no na vyrovnanie im už sily nezostali. Napriek prehre si Stožok v tabuľke udržal o jeden bod tretie miesto pred svojím posledným súperom v sezóne.

Góly: Jozef Škopík, Segeť, Ján Kubiš – Marek Fekiač, Ján Fekiač. ŽK: 3 – 2. Pred 130 divákmi rozhodoval Antalík. Látky: Pisár – Ľupták, Michalovský, Mário Kubiš, Jozef Škopík, Nosáľ, Tököy, Tomáš Škopk, Segeč, Ján Kubiš, Jaroslav Olšiak (Grnáč, Sivok). Stožok: Sliacky – Klimo, Melicher, Zorvan, Ferko, Gondáš, Marek Fekiač, Majerech, Slosiarik, Kavín, Ivan Figura (Ján Fekiač, Úradník).

Bzovík – Sása 1:3 (1:2)

Už istý víťaz prvej triedy sa ujal vedenia v polovici prvého polčasu vďaka premenenému pokutovému kopu. Na prvý gól ešte síce domáci dokázali odpovedať, no celú sezónu suverénna Sása nemienila v poslednom kole stratiť body a ďalšími dvomi presnými zásahmi rozhodla o víťazstve.

Sása tak zakončila sezónu bez jedinej prehry.

Góly: Marunčiak – Bordun (11 m), Shuper, Semeník. ŽK: 2 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Želiezka. Bzovík: Alakša – Adrián Výboh, Gonda, Dvorský, Hudec, Branislav Výboh, Pápay, Dolinský, Marunčiak (Čiak, Očenáš, Augustín). Sása: Strapec – Lvomský, Karpa, Semeník, Shuper, Soboňa, Sečkár, Martin Popper, Roman Popper, Ližbetin, Bordun (Drieňovský).

Dudince – O. Lúka 11:0 (4:0)

Dudinčania sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili vo veľkom štýle. Poslednej O. Lúke nedali absolútne žiadnu šancu a súperovi uštedrili zahanbujúcu prehru. Strelecké hody predviedol hlavne šesťgólový Erik Vankovic.

Góly: Vankovic 6, Hilko 2, Bačík, Berényi, Mrázek. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Dado. Dudince: Fabian – Strieborný, Felyo, Balla, Matyó, Berényi, Hilko, Bačík, Patrik Gajdoš, Vankovic, Dominik Gajdoš (Macho, Mrázek, Dráb). O. Lúka: Dančo – Jelok, Páleník, Kocúr, Thonhauser, Kollárik, Štefko, Valach, Slimák, Mesiarik.

Jedenástka kola: Lakota (Kriváň) – Felyo (Dudince), Kosorín (Podzámčok), Pepich (Očová) – Stupár (D. Huta), Hric (Budča), Vronský (Sliač), Válovčan (V. Pstruša) – Vankovic (Dudince), Haring (Kriváň), Michal Mlynár (Zv. Slatina)

Babiná – Terany 9:2 (5:2)

Obidve mužstvá nastúpili na zápas sezóny, išlo totiž o priamy súboj o víťazstvo v súťaži. Kto však očakával nervy-drásajúci duel s tesným výsledkom, ten bol na omyle. Babiná svojho súpera prevalcovala už v prvom polčase, v ktorom si vybudovala trojgólový náskok a dielo skazy dokonali domáci hráči v druhom dejstve. Zrodil sa tak prekvapivo jednoznačný výsledok. Babiná tak slávi triumf v napínavom ročníku II. triedy.

Góly: Šimko 3, Ján Baláž 2, Martin Raniak, Cibuľa, Šišmiš, Sirota – Naniaš (11 m), Harach, ŽK: 0 – 3, ČK: 1 – 1. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Fašang. Babiná: Slančík – Vidhold, Martin Baláž, Jaroslav Baláž, Sirota, Kyslý, Miroslav Baláž, Šišmiš, Cibuľa, Šimko, Martin Raniak (Filuš, Ján Baláž, Dušan Raniak). Terany: Rezák – Dodok, Cicko, Löffler, Teren, Ladislav Kováč, Dlhopolec, Šmondrk, Naniaš, Harach, Marián Kováč (Ližbetin).

V. Pstruša B – Senohrad 3:2 (2:1)

Druhú predohrávku posledného kola zaobstaral súboj mužstiev zo spodnej časti tabuľky. Hosťom sa síce 10 minút pred koncom podarilo zmazať dvojgólové manko, no domáci si tri body predsa len nenechali ujsť, takmer okamžite po vyrovnaní strhli víťazstvo na svoju stranu vďaka presnému zásahu zo štandardnej situácie.

Góly: Urbanák 2, Ján Babic – Valach 2. ŽK: 0 – 0. Pred 60 divákmi rozhodoval Paučo. V . Pstruša B: Mydlo – Purdek, Pohorelec, Bartko, Paulenda, Krčmárik, Pohanka, Záchenský, Urbaník, Marek Babic, Válovčan (Kotruch, Ján Babic). Senohrad: Tomašovič – Matejka, Jombík, Valach, Ližbetin, Slúka, Výboch, Podmanický, Vištiak, Šebian, Mozola (Dolinský).

H. Nemce B – Litava 4:3 (2:2)

V zápase tabuľkových susedov mohla slušná divácka návšteva sledovať zaujímavú gólovú prestrelku. Domáci už v 20. minúte prehrávali o dva góly, no toto manko sa im podarilo zmazať ešte pred odchodom do šatní. V nabudenom výkone pokračovali domáci aj po zmene strán, čo zúžitkovali na otočenie skóre a zisk troch bodov.

Góly: Ihracký 2 (oba z 11 m), Šnajder, Mešter – František Turan, Jozef Turan (11 m), Krško. ŽK: 1 – 3. Pred 115 divákmi rozhodoval Bachroň. H. Nemce B: Ďurica – Mešter, Pisák, Lihocký, Troiak, Melíšek, Ihracký, Šavrtka, Výľaška, Gembický, Šnajder (Kvas, Uram). Litava: Tuhársky – Pohorelec, Pavol Parobok, Augustín, Šinčok, Valenčať, Ján Parobok, Jozef Turan, Stankovič, František Turan, Krško (Priškin, Pavlov).

H. Tesáre – Č. D. Badín 2:2 (1:1)

Hosťujúci hráči veľkú časť sezóny okupovali prvú priečku tabuľky, no v posledných kolách prišli o šancu na víťazstvo v súťaži. Aj to môže byť príčinou straty bodov s tímom zo spodnej časti tabuľky. Aj keď Č. D. Badín pol hodiny pred koncom viedol, o deľbe bodov rozhodla premenená penalta v závere duelu.

Góly: Slavomír Didi, Ladislav Bartoš (11 m) – Jambrich 2. ŽK: 2 – 1, ČK: 0 – 1. Pred 85 divákmi rozhodoval Kováč. H. Tesáre: Šimon Majdák – Brndiar, Marek Bartoš, Peter Majdák, Slavomír Didi I, Peter Sever, Slavomír Didi II, Bavko, Miklóš, Ladislav Bartoš, Oláh (Adam Sever, Daniel Bartoš, Somsi). Č. D. Badín: Madera – Jakub Mitter, Kamas, Ján Hnilica, Matej Mitter, Michal Melaga, Róbert Hnilica, Jambrich, Tomáš Melaga, Štefan Hnilica, Ďurica.

Sebechleby – Pliešovce B 0:1 (0:0)

V slušnom zápase bez kariet sa hral vyrovnaný futbal s niekoľkými šancami na obidvoch stranách. O víťazstve hostí rozhodla presná trefa zo štandardnej situácie na začiatku prvého polčasu.

Gól: Krško. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 118 divákmi rozhodoval Bachroň. Sebechleby: Korčok – Pleva, Balkóci, Erik Babiak, Martin Babiak, Nita, Ďatko, Pavel Bohuš, Gembický, Peter Bohuš, Bukovinský (Krajč). Pliešovce B: Paľov – Peter Liktor I, Polaček, Valentík, Ďurajka, Turoczy, Chlup, Peter Liktor II, Rell, Ratkovský, Ihring (Gondáš).

Sielnica – H. Moravce nehralo sa

Hostia sa na zápas nedostavili, a tak sa v Sielnici nehralo. O víťazovi súťaže však už bolo rozhodnuté v sobotu po suverénnej výhre Babinej.

1. Babiná 24 18 1 5 88:33 55

2. Sielnica 24 16 5 3 71:28 53

3. Terany 24 16 2 6 61:47 50

4. Č. D. Badín 24 13 8 3 72:31 47

5. Sebechleby 24 13 3 8 56:36 42

6. V. Lúka 24 11 4 9 47:52 37

7. Pliešovce B 24 11 3 10 56:47 36

8. H. Moravce 24 8 3 13 29:58 27